
Tussen daadkracht en wensdenken: Het nieuwe gezicht van Medemblik (en commentaar)
Met het presenteren van het coalitieakkoord 2026–2030 slaan VVD, GemeenteBelangen en Hart voor Medemblik een duidelijk herkenbare toon aan: nuchter, dicht bij de burger en financieel defensief. Onder het motto ‘Dichtbij, duidelijk en daadkrachtig’ belooft het nieuwe dagelijks bestuur een frisse wind door het gemeentehuis te laten waaien. Inwoners krijgen aan de voorkant meer inspraak, de ambtelijke taal moet begrijpelijker, en de lokale lasten — zoals de OZB en parkeertarieven — worden bewust bevroren om de portemonnee van de burger te ontzien. Het signaal is helder: de overheid staat niet langer tegenover, maar náást de samenleving.
Maar hoe sympathiek de beloften ook klinken, onder de motorkap van dit akkoord rammelen de nodige politieke en financiële dilemma’s. De coalitie staat voor een loodzware opgave: een gapend begrotingstekort dichten zónder de belastingen te verhogen en zónder de kaasschaaf over lokale voorzieningen te halen. De gekozen oplossing — fors snijden in het ambtelijk apparaat en hopen op efficiëntiewinst door kunstmatige intelligentie — riekt volgens critici naar financieel wensdenken. Want hoe rijmt een gemeente een betere, snellere service aan de burger met een ambtelijke organisatie die door natuurlijk verloop in rap tempo een kwart van haar personeel verliest? Lees hieronder verder over het “Coalitieakkoord Medemblik 2026–2030: Dichtbij, duidelijk en daadkrachtig!” en “Compensatie voor medisch afval, maar fysieke toegankelijkheid blijft een blinde vlek”
Lees verderFiled under: Coalitie voor Inclusie, GemeenteBelangen Medemblik, GWT Medemblik (Gemeentelijke Werkgroep Toegankelijkheid Medemblik), Hart voor Medemblik, VN-verdrag voor rechten van mensen met een beperking, VVD Medemblik | Tagged: Bas de Wit, burgemeester Michiel Pijl, Compensatie voor medisch afval, Gemeentelijke Werkgroep Toegankelijkheid Medemblik, maar fysieke toegankelijkheid blijft een blinde vlek, Marco Hoogewerf, mevrouw Chantal Minnaert - algemeen directeur gemeentesecretaris. Ivo Mantel en Gerben Gringhuis., Tussen daadkracht en wensdenken: Het nieuwe gezicht van Medemblik | Leave a comment »







































