
IL RE LEAR: Een aangrijpend drama over macht, verraad en dementie in de Oosterkerk
HOORN – Op zondag 7 juni vormt de sfeervolle Oosterkerk in Hoorn het decor voor een bijzonder muzikaal evenement: de uitvoering van IL RE LEAR. Dit unieke operaproject van de Harlingse componist Loek van der Heide brengt het tijdloze verhaal van Shakespeare’s King Lear naar het heden, met een indringende focus op een zeer actueel thema: dementie.
Wat als een machtige vorst de grip op de realiteit verliest? In IL RE LEAR wordt de klassieke strijd om de erfopvolging vervlochten met het persoonlijke verval van koning Lear. Geïnspireerd op een nooit voltooid operaplan van de legendarische componist Giuseppe Verdi, heeft Loek van der Heide het bewaarde libretto voorzien van geheel nieuwe muziek. Het resultaat is een krachtig familiedrama waarin de kwetsbaarheid van de ouderdom botst met de harde ambities van de volgende generatie.
Een maatschappelijk hart
Het thema dementie geeft de voorstelling een diepe, maatschappelijke lading. De verwarring van Lear en de impact daarvan op zijn omgeving maken het verhaal herkenbaar voor velen in de huidige tijd. Om deze reden is het concert ook verbonden aan een goed doel dat zich inzet voor dementie, wat de uitvoering een extra dimensie van betrokkenheid geeft.
Sopraan Irene Hoogveld, die de rol van de trouwe dochter Cordelia vertolkt, is enthousiast over de productie: “Het is een bijzonder project waarin een eeuwenoud verhaal tot leven gewekt wordt. Via Shakespeare en Verdi komt dit verhaal in Nederland terecht, en ik mag nu samen met mijn collega’s de inspiratie van Loek van der Heide tot leven laten komen. Het is een verhaal vol vocaal vuurwerk en drama op kleine én grote schaal… Echt opera dus!”
Topbezetting
Tijdens het concert in de Oosterkerk wordt een concertante selectie uit de opera ten gehore gebracht. De cast bestaat uit gerenommeerde solisten:
- Remmert Velthuis (bariton) als de getergde Koning Lear
- Irene Hoogveld (sopraan) als zijn jongste dochter Cordelia
- Awn Maarof (tenor) als Edmondo
- Nana Tchikhinashvili (mezzosopraan) als Mica
De solisten worden ondersteund door het Kamerkoor Moderato Cantabile onder leiding van Nana Tchikhinashvili, met Nikolay Dimitrov aan de piano.
Praktische informatie
Liefhebbers van dramatisch muziektheater en zij die zich betrokken voelen bij de problematiek rondom dementie, zijn van harte welkom.
- Datum: Zondag 7 juni
- Locatie: Oosterkerk, Hoorn
- Aanvang: 15.00 uur
- Kaartverkoop en informatie: www.operaprojectlear.nl
Filed under: Oosterkerk (Hoorn), Uitvoeringen | Tagged: IL RE LEAR: Een aangrijpend drama over macht |



















Plaats een reactie