
Vrijdag 27/9 Afscheidsvlucht F-16 boven Nederland – bekijk bij ons de livestream!
Hoe vaak hebben we ze gehoord als de straaljagers over Andijk vlogen? Het is niet te tellen. Soms heel laag maar vaak hoog maar altijd goed hoorbaar.
De F-16 is een eenmotorige, multifunctionele straaljager die sinds 1979 veel gebruikt wordt. Het is een zeer veelzijdig vliegtuig dat zowel voor luchtgevechten als voor bombardementen kan worden ingezet. De F-16 is bekend om zijn wendbaarheid en snelheid, waardoor het een formidabele tegenstander is in de lucht.
Waarom was de F-16 zo belangrijk voor de Koninklijke Luchtmacht?
- Slagkracht: De F-16 vormde het belangrijkste deel van de slagkracht van de Koninklijke Luchtmacht.
- Veelzijdigheid: Het toestel kon zowel precisiebombardementen uitvoeren als een luchtgevecht voeren.
- Betrouwbaarheid: De F-16 heeft bewezen een zeer betrouwbaar vliegtuig te zijn.
Waarom neemt de F-16 afscheid?
De F-16 wordt vervangen door een nieuw type gevechtsvliegtuig, de F-35. De F-35 is een moderner vliegtuig met meer geavanceerde technologieën.
Vrijdag 27 september is het zover
De F-16 wordt uitgezwaaid door de Koninklijke Luchtmacht. Na 45 jaar heeft dit veelzijdige vliegtuig een onuitwisbare indruk achtergelaten. Met een formatie van meerdere F-16’s wordt er een laatste eerbetoon gebracht boven verschillende locaties waar het toestel actief is geweest.


Een formatie van meerdere F-16’s vertrekt om 13.30 uur en vliegt over:
- Volkel (vertrekpunt)
- De Peel
- Twente
- Leeuwarden
- Vlieland
- Air Operations Control Station Nieuw Milligen
- Soesterberg
- Den Haag
- Woensdrecht
- Breda
- Gilze-Rijen
- Eindhoven
- Volkel (einde vlucht)
De F-16’s vliegen vooral boven locaties waar ze actief zijn geweest. De vliegroute en tijden kunnen door omstandigheden veranderen.

Livestream afscheidsceremonie F-16 – De officiële afscheidsceremonie vindt plaats op Vliegbasis Volkel. Helaas is het niet mogelijk om iedereen te verwelkomen op de vliegbasis daarom kun je de afscheidsceremonie volgen via livestream op YouTube. Vertrek: 13.30 uur – Aankomst: 15.30 uur
Bekijk hier de livestream van dit afscheid op vrijdag 27 september vanaf 12:30 uur.
Tijdens de afscheidsvlucht vliegt een formatie F-16’s voornamelijk over de locaties waar de F-16 actief is geweest. De vliegroute en tijden zijn onder voorbehoud van onvoorziene omstandigheden
Met dank aan de Koninklijk Luchtmacht Beeld en informatie.
Filed under: Andijk, F-16, Koninklijke Luchtmacht, Ministerie van Defensie | Tagged: Afscheidsvlucht F-16 boven Nederland, Defensie, Enkhuizen, F-16, IJsselmeer, Koninklijke Luchtmacht |





























gratis de beelden gekregen van de luchtmacht, maar uit Frankrijk niet te bekijken wegens geoblock.
LikeLike