Hoorn – Op woensdagmorgen omstreeks 01.25 uur reed de politie over de Westerdijk In Hoorn. Hier zagen zij een auto met draaiende motor tegen een paaltje aan staan. Naast de auto stond een 42-jarige man uit Enkhuizen.
Nog voor de politie de man kon vragen was er was gebeurde, ging hij al onderuit. Een korte controle van de auto leverde een flesje met vermoedelijk GHB op. De man werd in de politieauto gezet en voor controle overgebracht naar het ziekenhuis. Ook tijdens de rit was de man niet aanspreekbaar.
In het ziekenhuis is bloed van de man afgenomen. Het bloedmonster wordt door het Nederlands Forensisch Instituut onderzocht op de aanwezigheid van drugs.
Bij controle bleek de man bovendien niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs.
Aanhouding in het water
Hoorn – De politie heeft donderdagochtend een 25-jarige man uit Zwaag aangehouden op verdenking van mishandeling van een 32-jarige man uit Hoorn.
Rond 02.00 uur stond het slachtoffer met iemand te praten op de Roode Steen toen de Zwagenaar opzettelijk hard tegen zijn gesprekspartner aanliep. Toen hij hier iets van zei, werd het slachtoffer tot tweemaal toe in zijn gezicht geslagen en ging hij er daarna vandoor. De politie werd gealarmeerd en trof de man aan in het Hoornsche Hop die het water was ingegaan voor een nachtelijk zwemuurtje. De man kon, met behulp van de politiehelikopter en de reddingsbrigade, in het water worden aangehouden en werd daarna overgebracht naar het politiebureau.
Inbreker sluit zichzelf op
Enkhuizen – Bij een inbraak werd donderdagochtend een 22-jarige man uit Enkhuizen op heterdaad betrapt en aangehouden.
Een oplettende getuige hoorde rond 04.20 uur gerommel en zag vervolgens iemand in een schuurtje aan de Piet Smitstraat die daar niet hoorde. Toen de politie arriveerde, bleek de man zichzelf te hebben opgesloten in het schuurtje en kon hij gemakkelijk worden aangehouden. De verdachte verklaarde dat hij zich had vergist en dacht dat dit het schuurtje van een vriend was, echter kwam dit niet geloofwaardig over. De Enkhuizenaar werd meegenomen naar het politiebureau voor verhoor.
11 Rijbewijzen ingevorderd en 48x proces verbaal
Noord-Holland – De politie heeft afgelopen weekend 11 rijbewijzen ingevorderd van automobilisten, brom- en snorfietsers. In totaal werd 48x proces-verbaal opgemaakt voor bestuurders die onder invloed van alcohol of drugs hadden gereden.
In o.a. Haarlem, Abbenes, Velsen, Purmerend, Hoogkarspel, Berkhout, Alkmaar, Zaandam, Hoorn en Koggenland werden drankrijders aan de kant gezet door de politie op basis van hun slechte rijgedrag of na aanrijdingen, waarbij de drankrijders betrokken waren. Tegen al deze bestuurders is proces-verbaal opgemaakt.
In Haarlem werden extra alcoholcontroles gehouden door Team Verkeer van de politie.
Hierbij werden in totaal 2.087 blaastesten afgenomen, werd 38x proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed van alcohol en/of drugs en werden 6 rijbewijzen ingevorderd. Het team stond onder andere in de omgeving van de Zijlweg, het Kenaupark, de Fonteinlaan en de Turfmarkt.
Op de Zijlweg bleken twee bestuurders na een speekseltest onder invloed van drugs te rijden. Bij hen werd bloed afgenomen door een arts dat zal worden doorgezonden naar het NFI.
Speekseltest
Met een speekseltest is vanaf 1 juli snel en eenvoudig te zien of er een of meer aangewezen drugs zijn gebruikt. Politieagenten kunnen weggebruikers verplichten mee te werken aan het afnemen van speeksel. Als uit de test blijkt dat iemand drugs heeft gebruikt, wordt een vervolgonderzoek ingesteld. Een arts of verpleegkundige neemt hiervoor bloed af en het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) analyseert bloedmonsters op het type drugs en de hoeveelheid drugs. De uitslag van het bloedonderzoek geldt als bewijsmiddel.
Risico’s
Drugs kunnen langere tijd in het lichaam aanwezig blijven na het gebruik. Dit is afhankelijk van diverse factoren: het type drugs, de kwaliteit van de drugs, de frequentie en mate van gebruik en individuele kenmerken, zoals de stofwisseling en het gewicht van de betrokken persoon. Deelname aan het verkeer kan ook nog risicovol zijn als de drugs enkele dagen eerder zijn gebruikt.
Geen uitzondering bij medicinaal gebruik
Net als nu al het geval is, geldt er na 1 juli geen uitzondering voor bestuurders die drugs medicinaal gebruiken. Ook niet als zij bij staande houding aan de politie een medische verklaring kunnen overleggen.
Meer informatie over de gevolgen van het rijden onder invloed zijn na te lezen op de website van het OM
Filed under: Alcoholcontroles, Alcoholgebruik | alcoholverkoop, Drugs | Verdovende middelen, Enkhuizen, Hoogkarspel, Hoorn, Inbraak | Tagged: 11 Rijbewijzen ingevorderd en 48x proces verbaal, Aanhouding in het water, Inbreker sluit zichzelf op, Onder invloed GHB |