
Eerst maar eens kijken wáár de zon opkomt en daar maar beginnen…
De volgende dag zou er, volgens de voorspellingen, nog meer Saharastof in de lucht zijn. Op tijd opstaan, spullen gepakt en er weer op uit. Want dat wil ik niet missen, maar wel met de wetenschap dat het ook steeds weer een gok is wat er voor de lens komt!
Eerst maar naar mijn favoriete gebied in de polder; dat was voor nu geen optie. Dan maar verder naar de West-Friese Omringdijk: de Oosterdijk. Daar de dijk op en daar hing de zon boven het IJsselmeer, net boven de windturbines, aan de horizon. De drassige voorgrond maakte het met de plassen water gelukkig net even wat anders.
Op naar de volgende plek!

Zeg je in deze omgeving Oosterdijk, dan kom je al snel uit bij de Vuurtoren De Ven. Zeker een mooie plek om foto’s te maken. Ik ben verderop de dijk op gegaan waar ik de zon uiteraard hoger aantrof, maar wel met een mooie glinstering in het water en met de vuurtoren in de verte op de achtergrond. Terwijl ik daar stond te fotograferen, kwam er op dat moment een fietser mij tegemoetrijden. Tja, en wat doe je dan?
De fietser heeft vast niet in de gaten dat hij in zo’n mooi decor fiets: zélf een al schaduw, maar achter hem een mooi kleurenpalet van goudgeel zonlicht. Zelfs het hek boven op de dijk schittert in het zonlicht mee!
Een mooi begin van de dag!
Foto gemaakt op 5 maart 2026.
Corina Sas.
Filed under: Corina Sas Fotografie, Foto's, Fotografie, IJsselmeer, Oosterdijk | Tagged: Eerst maar eens kijken wáár de zon opkomt en daar maar beginnen… |





























Plaats een reactie