
Het gehouden Politiek Café in Andijk

Afgelopen woensdag 4 februari was er in het Dorpshuis in Andijk, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, het Politiek Café gehouden. Deze avond werd georganiseerd door de dorpsraad van Andijk. Inwoners van Andijk en van de gemeente Medemblik waren van harte welkom om deze avond te bezoeken, waarbij zes politieke partijen (CDA, D66, GemeenteBelangen, Hart voor Medemblik, Morgen! en de VVD) hun standpunten konden benoemen en, met behulp van vooraf aangeleverde input van inwoners, konden ingaan op wat er speelt binnen onze gemeenschap. Naast de politieke partijen en diverse inwoners waren er onder andere ook medewerkers van de gemeente Medemblik, opbouwwerkers en de kernconsulent aanwezig.

Er waren diverse onderwerpen ingebracht: van nadenken over mogelijke toekomstige wateroverlast, een veilige leefomgeving en huidig ervaren overlast, tot verkeerskwesties en de behoefte aan meer recreatieve voorzieningen voor jongeren, wandelaars, enzovoort.

Naast dat deze avond de inwoners de kans gaf om een beter beeld te krijgen van de visies van de politieke partijen, was het ook een kans voor de politieke partijen om te zien wat er écht speelt bij de inwoners en waar zij het verschil zouden kunnen maken om het leven in Andijk en de gemeente Medemblik nog een stukje mooier te maken.

Het doel van een avond als deze is het dichter bij elkaar brengen van inwoners en vertegenwoordigers. Het is mooi om samen te streven naar een goede, leefbare toekomst, waarbij een open dialoog altijd mogelijk is. “De Dorpsraad Andijk wil graag iedereen bedanken voor hun komst; het was goed om jullie te hebben gezien en gehoord”, aldus Denise ter Riet van de dorpsraad.
Eén van de aanwezigen was kernconsulent Jessica van de gemeente Medemblik, die na afloop een bericht plaatste op Facebook over de bijeenkomst: “Bezorgdheid over de riolering en de overlast van drugsgebruik en handel waren voelbaar. Deze signalen neem ik mee naar mijn collega’s en daar kom ik dan op terug bij de dorpsraad.”
Foto’s: Denise ter Riet en Gerrit van Keulen
Later meer…
Filed under: Dirk Kuipers, Dorpsraad Andijk, Els van den Bosch (CDA Medemblik), Mark Hoogewerf (HvM), Paul Laseur (D66), Politiek, Silva Visser-van Eijk (VVD) | Tagged: Het gehouden Politiek Café in Andijk |





























Plaats een reactie