NH Nieuws: Tiny houses in Andijk na een jaar nog steeds niet bewoond: “Het is één grote puinhoop”

De tiny houses langs de Kleingouw. Foto © Dorpsraad Andijk | G. van Keulen

Al een jaar staan zestien tiny houses in Andijk leeg, terwijl de nieuwe huurders wachten op een plekje. De huisjes, gemaakt van afvalplastic, zijn bedoeld als ‘snelle oplossing’ voor de woningnood, maar de oplevering is keer op keer uitgesteld. Dit is te lezen op de website van NH Nieuws.

De vertraging wordt veroorzaakt door diverse problemen, waaronder een overvol stroomnet waardoor Liander de woningen niet kan aansluiten. Daarnaast hadden de huisjes al mankementen, zoals lekkage, en moeten ze brandveilig worden gemaakt omdat ze te dicht op elkaar staan. Dit heeft geleid tot frustratie bij zowel de toekomstige bewoners als lokale politici en de Dorpsraad Andijk, die het project vanaf het begin al niet goed doordacht vond.

Woonstichting Het Grootslag, die de huisjes kocht, noemt de situatie ‘teleurstellend’ en erkent dat flexwoningen niet veel sneller te realiseren zijn dan permanente woningen. De stichting verwacht de huisjes op z’n vroegst in november te kunnen verhuren en organiseert een informatiebijeenkomst voor de huurders om hen bij te praten.

Lees het volledige artikel hier: https://www.nhnieuws.nl/nieuws/351937/tiny-houses-in-andijk-na-een-jaar-nog-steeds-niet-bewoond-het-is-een-grote-puinhoop

Lees ook: Tiny house van Dyon staat klaar, maar hij mag er al negen maanden niet in

Eén reactie

  1. zou er iemand van de grootslag openheid van zaken kunnen geven omtrent de gemaakte kosten van de villa (tinny) huisjes kunnen geven?

    het lijkt er op dat er op die plek beter een blok huizen neergezet had kunnen worden

    Like

Reacties zijn gesloten.

Ontdek meer van Andijk | APB | Andijker Nieuws Net

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder