
Stompetoren – Een 59-jarige man uit Alkmaar is maandagavond door de politie aangehouden voor het negeren van een stopteken en het inrijden op een politieagent. Dit gebeurde rond 18.00 uur op de Noordervaart.
Agenten waren bezig met het afzetten van de weg omdat een vrachtwagen in de brand stond. De Alkmaarder naderde de wegafzetting en kreeg van een agent een stopteken.
Deze negeerde de bestuurder en passeerde de wegafzetting. De man reed in de richting van een andere agent en deze gaf nogmaals een stopteken. Ook dit stopteken werd door de man genegeerd. De Alkmaarder bleef daarna zelfs inrijden op de agent die weg moest springen om niet geraakt te worden. De bestuurder ging er daarna vandoor maar kon worden aangehouden bij de N242 in Heerhugowaard. De verdachte werd overgebracht naar het politiebureau voor verhoor.
Vrouw gewond bij steekpartij voor winkel in Anna Paulowna
Anna Paulowna – Bij een steekincident voor een winkel aan de Molenvaart is gistermiddag rond 16.00 uur een 56-jarige vrouw uit Anna Paulowna gewond geraakt. Kort na het incident zijn een man en vrouw aangehouden.
Zij zitten nog vast. Het slachtoffer kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. De politie onderzoekt wat het motief is van deze steekpartij.
Filmbeelden
De politie heeft al een aantal getuigen gesproken en daaruit blijkt dat er ook omstanders zijn geweest, die met hun smartphone beelden hebben gemaakt. De recherche komt graag in contact met deze mensen. Heb je beelden gemaakt? Neem dan contact op met 0900-8844 over de manier waarop je die filmpjes met de recherche kan delen.
Toezichthouder gemeente Hoorn mishandeld
Hoorn – Woensdagmiddag, rond 15.00 uur, is op het Betje Wolfplein een BOA van de gemeente Hoorn mishandeld door een ongeveer 30-jarige man. De Buitengewoon Opsporingsambtenaar is daar gewond bij geraakt.
Twee gemeentelijke toezichthouders waren die middag bezig met een actie tegen fietsers die in een voetgangersgebied reden. Toen zij een man wilde aanspreken die deze overtreding maakte, reageerde die niet op het stopteken van de toezichthouders en reed gewoon door. Na twee pogingen kon de man iets verder op het Betje Wolfplein tot stoppen worden gebracht en nadat hem een bekeuring was aangezegd, trapte hij plotseling tegen de fiets van de handhaver. Vervolgens sloeg hij deze een aantal malen in het gezicht. De verdachte is er uiteindelijk hardlopend vandoor gegaan en verdween via de spoorwegovergang op de Maasweg. Toen de spoorbomen dicht gingen, moesten de toezichthouders hun achtervolging staken. De BOA is nagekeken door ambulancepersoneel.
Getuigenoproep
De politie is op zoek naar een man tussen de 25 en 30 jaar oud. Hij is tussen de 1.70 en 1.75 m, heeft een donkere huidskleur, kort haar en droeg een groen trainingspak met een capuchon. Hij liep op badslippers en had ‘oortjes’ in. Heb je iets gezien, of weet je wie deze man is? Neem dan contact op met de politie via 0900-884. Liever anoniem? Bel dan met 0900-8844
Achter elk uniform zit een mens
Behalve politiemedewerkers krijgen ook andere medewerkers met een publieke taak te maken met agressie en geweld, zoals gemeentelijke toezichthouders, ambulance- en brandweerpersoneel, tramconducteurs, buschauffeurs, onderwijzers of belastinginspecteurs. Politie en justitie hanteren hier dezelfde aanpak: aangiftes worden altijd opgenomen, daders worden met prioriteit door het Openbaar Ministerie voor de rechter gebracht, en tegen de daders wordt een driemaal zo hoge straf geëist. Meer informatie over dit thema vind je in deze link:
https://www.politie.nl/themas/geweld-tegen-politie-en-hulpverleners.html
Filed under: aanhoudingen, Anna Paulowna, Mishandeling, Nieuws uit Hoorn, Steekpartij, Stompetoren | Tagged: Negeren stopteken en inrijden op agent, Toezichthouder mishandeld, Vrouw gewond na steekpartij |