• Statistieken...

  • 2.152.670 Bezoekers
 • Volg de Dorpsraad Andijk op Twitter

 • Volg GWT Medemblik op Twitter

 • Volg AVC op Twitter

 • Buienradar

 • Agenda Andijk e.o.

  • Kerkdiensten in Andijk 28 februari, 2021: 10:00 om 10:00 – 11:00 Bekijk hier het overzicht van de kerkdiensten in Andijk - Klik op onderstaande links voor extra informatie (adres, route, website en tijden)Gereformeerde Kerk AndijkProtestantse Gemeente Andijk-WervershoofMaria Middelares van alle Genaden Andijk
  • Oud papier 6 maart, 2021: 13:30 om 13:30 – 18:00 Andijk
  • Kerkdiensten in Andijk 7 maart, 2021: 10:00 om 10:00 – 11:00 Bekijk hier het overzicht van de kerkdiensten in Andijk - Klik op onderstaande links voor extra informatie (adres, route, website en tijden)Gereformeerde Kerk AndijkProtestantse Gemeente Andijk-WervershoofMaria Middelares van alle Genaden Andijk
  • Kerkdiensten in Andijk 14 maart, 2021: 10:00 om 10:00 – 11:00 Bekijk hier het overzicht van de kerkdiensten in Andijk - Klik op onderstaande links voor extra informatie (adres, route, website en tijden)Gereformeerde Kerk AndijkProtestantse Gemeente Andijk-WervershoofMaria Middelares van alle Genaden Andijk
 • Politie NH-N op Twitter

  • RT @OMNoord_Holland: Een politieman spreekt een overlastgever aan op openbare dronkenschap en bekoopt dat met een vuistslag in zijn gezicht… verzonden 1 hour ago
  • RT @OMNoord_Holland: De officier van justitie heeft vandaag tot 10 maanden cel geëist tegen drie verdachten die ervan worden verdacht 3 Dui… verzonden 19 hours ago
  • Het team Verkeer van de politie in Noord-Hollandekelijks controleert wekelijks op een plaats in de regio waar in ve… twitter.com/i/web/status/1… verzonden 1 day ago
 • Veiligheidsregio Noord-Holland Noord

  • RT @GGDHN: #Vaccinatie tegen corona voor 75-plussers op Texel van 27 februari t/m 2 maart; huisarts komt niet thuis prikken. Dat gebeurt u… verzonden 29 minutes ago
  • #VACATURE Wij zoeken een 𝐏𝐥𝐚𝐚𝐭𝐬𝐯𝐞𝐫𝐯𝐚𝐧𝐠𝐞𝐧𝐝 𝐓𝐞𝐚𝐦𝐜𝐨𝐦𝐦𝐚𝐧𝐝𝐚𝐧𝐭 𝐛𝐫𝐚𝐧𝐝𝐰𝐞𝐞𝐫𝐳𝐨𝐫𝐠 𝐖𝐞𝐬𝐭-𝐅𝐫𝐢𝐞𝐬𝐥𝐚𝐧𝐝. Iets voor jou? Bekijk dan sn… twitter.com/i/web/status/1… verzonden 1 hour ago
  • Vergaderstukken algemeen bestuur van @vrnhn 5 maart 2021 staan online 📥 bit.ly/3dN5USy verzonden 2 hours ago
  • RT @GGDHN: Inwoners van Texel in de leeftijdsgroep 75 t/m 79 jaar kunnen zich eerder laten vaccineren dan aanvankelijk de bedoeling was. Al… verzonden 21 hours ago
  • RT @GGDHN: Positief getest op COVID-19? Blijf thuis in isolatie, je kunt besmettelijk zijn voor anderen. Ook huisgenoten moeten thuis blijv… verzonden 21 hours ago
 • RWS Verkeerinformatie

 • NHD West-Friesland

 • Reacties…

  James van der Gulik op Gemeente Medemblik roept inwon…
  James van der Gulik op Is er ook aandacht aan ‘…
  James van der Gulik op Vaccinatie in Medemblik gaat 1…
  James van der Gulik op Vaccinatie update: 85- tot 90…
  James van der Gulik op Vaccinatie update: 85- tot 90…
  James van der Gulik op Vaccinatie in Medemblik gaat 1…
  James van der Gulik op Vervroegd stemmen in de gemeen…
  James van der Gulik op Vervroegd stemmen in de gemeen…
  James van der Gulik op Burgemeester Streng ziet nalev…
  Andijker Nieuws Net… op Petitie “Behoud Het IJss…
  Andijker Nieuws Net… op Vakantiepark Grootslag zet cam…
  James van der Gulik op Lockdown verder aangescherpt v…
  Ruud op Lockdown verder aangescherpt v…
  James van der Gulik op Bijstand in Medemblik: Ontvang…
  James van der Gulik op Vaccinatie in Medemblik gaat 1…
 • wordpress com stats
 • West-Friesland

  Abbekerk, Andijk, Avenhorn, Benningbroek, Berkhout, Blokker, Bovenkarspel, De Goorn, De Weere, Enkhuizen, Grootebroek, Grosthuizen, Hauwert, Hem, Hensbroek, Hoogkarspel, Hoogwoud, Hoorn, Lutjebroek, Medemblik, Nibbixwoud, Obdam, Onderdijk, Oosterblokker, Oosterleek, Opmeer, Oudendijk, Spanbroek, Ursem, Venhuizen, Wervershoof, Westwoud, Wognum, Zwaag, Aartswoud, Lambertschaag, Midwoud, Oostwoud, Opperdoes, Scharwoude, Schellinkhout, Sijbekarspel, Spierdijk, Twisk, Wadway, Wijdenes, Zuidermeer, Zwaagdijk, Zwaagdijk Oost, Zwaagdijk West
 • IP address
 • Flag Counter
 • Rechten & Cookies

  © Alle rechten voorbehouden.

  Andijker Persbureau (APB) en Andijker Nieuws Net, 2009 - 2016. Nieuws van, over Andijk, over of door Andijkers en uit de (wijde) omgeving. Nieuws van alle dag.

  Cookies

  Deze website (Wordpress e.a.) gebruikt cookies voor analytische doeleinden: om het gebruik van deze website te analyseren. Er wordt bijgehouden hoeveel bezoekers deze site bezoeken en welke berichten er worden gelezen. Door gebruik te maken van deze website gaat u hiermee akkoord.

  Disclaimer

 • IOITL

Druk weekend voor KNRM Enkhuizen op het IJsselmeer en Markermeer

image

Het afgelopen weekend moesten de vrijwilligers van KNRM reddingstation Enkhuizen maar liefst negen keer in actie komen om in problemen geraakte watersporters op het IJsselmeer en het Markermeer uit de nood te helpen.

Vrijdagmiddag en avond werd er driemaal uitgevaren, de eerste oproep betrof een lekgeraakt motorjacht in de jachthaven van Enkhuizen. Gezamenlijk met de lokale jachtservice werd voorkomen dat het jacht afzonk en vervolgens afgesleept naar een jachtwerf waar het op de kant werd gezet voor reparatie.

Het tweede incident was voor een zeiljacht met motorstoring wat aan lagerwal tegen de stalendamwand bij de ingang van de Compagnieshaven lag. Ter plaatse aangekomen werd er snel een sleepverbinding gemaakt om grotere schade te voorkomen en vervolgens afgemeerd op een rustige plek in de jachthaven.

Tijdens het afhandelen van dit incident kwam melding drie binnen van een motorjacht met blackout op het Markermeer voor Broekerhaven. Na even te hebben gewacht op de voor ons gealarmeerde sluismeester kon er via het Naviduct door geschut worden naar "de zuid". Het onverlichte vaartuig werd in het donker toch nog snel gevonden en meegenomen naar de haven van Enkhuizen.

Door de veranderde weersomstandigheden (van een hittegolf naar onweersbuien met winstoten en een stevige zuidwesten wind) kwamen zaterdagmiddag meerdere watersporters in de problemen. Van twaalf tot zes uur zijn onze vrijwilligers vrijwel onafgebroken in touw geweest.

Het begon om twaalf uur allemaal met de melding van een zeiljacht op lagerwal bij het Naviduct. Door de paniek aan boord was niet hellemaal duidelijk aan welke zijde van het Naviduct. Uiteindelijk werd het jacht tussen de keien van de dam met windmolens zuid van de sluis op het Markermeer aangetroffen. Het jacht had flinke schade opgelopen maar bleek niet lek, snel werd het vrij van de keien getrokken en naar de botenkraan in de Compagnieshaven gebracht.

In een poging om het zeiljacht te helpen had een ander jacht schade opgelopen en verzocht ook om hulp maar werd niet in de buurt aangetroffen, na telefonisch contact met de opvarenden bleek alles alweer in orde, men was doorgevaren en assistentie was niet meer nodig.

Nog bezig met het afhandelen van dat incident werd er door de regionale alarmcentrale van Veiligheidsregio Noord-Holland Noord ons verzocht om de ambulancedienst te assisteren bij een medische noodgeval in de Buyshaven. Direct werden beide reddingboten vrijgemaakt en koers gezet naar de incident locatie.

Nadat ook dit te hebben afgehandeld kwam op de terugweg naar het boothuis via de marifoon een melding binnen van een zeiljacht met motorstoring drie mijl zuid van het Enkhuizen op het Markermeer. Snel werd er weer met voorhang geschut door het Naviduct en ook dit jacht werd meegenomen naar de jachthaven voor dat het aan lagerwal kon raken.

Wanneer beide reddingboten na dit incident terug varen naar het boothuis ziet de bemanning van reddingboot Watersport een motorboot stil liggen in het Krabbersgat welke met grote snelheid richting de keien drijft. Men twijfelt geen moment en gaat tot actie over, vlak voor de keien word het jacht opgevangen en meegenomen naar de Haven Enkhuizen. De twee opvarenden zijn erg geschrokken maar zeer dankbaar met het snelle ingrijpen. De motor van de motorboot bleek er mee te zijn opgehouden

Amper een half uurtje zijn onze vrijwilligers weer aan wal of opnieuw gaan de alarmontvangers af. Een zeiljacht op het Markermeer, twee mijl zuid van Enkhuizen heeft voortstuwingsproblemen door vermoedelijk waterplanten in de schroef en rond het roer. Beide reddingboten zijn ook hier weer snel ter plaatsen en nemen het zeiljacht mee naar de jachthaven waar het veilig werd afgemeerd.

Het was inmiddels alweer zes uur na het eerste alarm, sommige van onze vrijwilligers hadden nog niet eens ontbeten deze zaterdag dus verlangden de meeste wel naar een welverdiend diner en wat tijd voor het gezin.

Zondagmiddag werden onze vrijwilligers ten negende male dit weekend gealarmeerd, ditmaal via de KNRM helpt app voor een zeiljacht met een kapotte keerkoppeling bij het Naviduct. Ook dit zeiljacht werd veilig met haar bemanning afgemeerd in de jachthaven

Inmiddels zijn de vrijwilligers van KNRM reddingstation Enkhuizen dit jaar alweer een kleine 60 keer uitgevaren.

imageimage

imageimage